Дизайн екстер'єру та облицювання фасаду природним каменем


  Фасад - це не лише обличчя будівлі, це імідж і репутація його господаря. Для того, щоб справити належне враження, фасад повинен мати красивий і доглянутий вигляд. Завдяки різноманіттю матеріалів і технологій облицювання фасаду, ви можете підібрати саме те, що вам підходить. Cучасні технології матеріалів дозволяють зробити фасад естетично привабливим і презентабельним, довговічним і "стресостійким" до погодних умов, оригінальним і незабутнім.

  Натуральний камінь, мабуть, є одним з кращих будівельних матеріалів. Для облицювання фасадів використовують піщаник, сланець, кварцит, вапняк, граніт, мармур, черепашник і шунгіт. Крім того, будівельний ринок пропонує і штучні камені, це більш дешевий матеріал, який простіше укладати на будь-яку поверхню.

 Вам знадобиться
- натуральний або штучний камінь;
- Шпатель;
- Цементно-піщаний розчин або спеціальний клей.
      1.  Перед початком робіт з облицювання каменем ретельно підготуйте основу. Якщо вам потрібно облицювати дерев'яну поверхню, змонтуйте гідроізоляційний матеріал, потім прикріпіть на стіну штукатурну сітку, на яку нанесіть шар розчину товщиною близько одного сантиметра.
     2.   Цегляні або залізобетонні стіни попередньо оштукатурьте, якщо поверхня була пофарбована, нанесіть насічки, після чого вирівняйте стіну штукатурним розчином. Дайте штукатурці повністю висохнути.
      3.  Потім розкладіть камінь поруч з поверхнею, яку будете облицьовувати, щоб було простіше підібрати елементи. Чергуйте їх за розміром, текстурі і відтінку.
      4.  Штучний камінь або декоративну фасадну плитку укладайте на цементно-піщаний розчин (у пропорції 1:3) або спеціальний плитковий клей. Суху суміш розводьте згідно інструкції на упаковці.
     5.   Починайте облицювання каменем з установки кутових елементів, при цьому чергуйте короткі і довгі сторони. На зворотному боці облицювального елементу розподіліть рівномірно клей товщиною близько 1,5 см, прикладіть до підготовленої поверхні і злегка притисніть. Якщо розчин потрапив на лицьову поверхню штучного каменю, видаліть його чистою сухою ганчіркою після того, як він підсохне.
        Камінь можна укладати з розшивкою швів і без. Якщо ви вибрали перший варіант, зазор між елементами повинен складати від 3 до 10 мм. При безшовної облицюванні каменем укладайте елементи від низу до верху, верхні ряди притискайте до нижніх, намагаючись, щоб між каменями не залишалося простору.
     6.   Наступний етап - розшивання. Вона додасть більш естетичний вигляд облицювання і герметизує її, виключаючи попадання вологи. Для затірки швів використовуйте той же розчин, на який клали камінь. Робіть це акуратно, не розтирайте розчин по поверхні, так як видаляти його досить складно.
      7.  Після завершення укладання накрийте поверхню, фанеровану каменем, поліетиленовою плівкою і витримаєте від 1 до 7 діб до набору розчином міцності, що забезпечить надійне зчеплення підстави з каменем. Як тільки кладка висохне, обробіть всю поверхню жорсткою вініловою щіткою, щоб видалити пил і залишки розчину.

Для облицювання фасадів природний камінь підходить навіть більше ніж будь-який інший матеріал: він дуже міцний і при цьому екологічний. Ще з особливостей можна відзначити те, що він вологостійкий, не боїться морозів та зносу.
Облицьовування будівель зсередини і зовні - переважна сфера застосування природного каменю. Наприклад, для внутрішніх робіт застосовуються так звані мармурові шпалери. Візерунок такий облицювання створює неповторну атмосферу розкоші і багатства.