Водоспади в саду

Водоспад - це гарне й цікаве доповнення до будь-якого саду, будь він на дачі або приватному дворі. Маленький чи великий - у будь-якому випадку він прикрасить ваш ландшафт і стане одним з улюблених місць відпочинку.
Щоб водоспад справно працював і виглядав природно в саду, його будівництво має бути ретельно сплановане. Тому будьте готові до кропіткої роботи, як тільки задумали цю справу.
Структура водоспаду
Справний круговорот - основа гарного водоспаду. При плануванні є дві головні речі, на які варто звернути увагу: басейн, в який стікає вода, і каскад.
Якщо ви хочете побудувати великий кам'яний водоспад - краще зверніться до професіоналів. Але якщо ви мрієте зробити невелике диво своїми руками - запасіться терпінням і натхненням. Адже тим, хто щиро бажає чогось, все під силу! Головне - хороший і продуманий план.
Схил
Без схилу водоспад неможливий. І якщо ваш сад розкинувся на плоскій місцевості - доведеться робити штучну гору. Основу штучного схилу можна придбати, що на багато спростить роботу.
Каскади
Наступний момент, який потрібно продумати - кам'яні каскади. Заощадити вам допоможуть річкові камені а також ті, які ви можете знайти в своєму дворі. З'єднуйте в композицію різноманітні форми і відтінки. Найгарніші - камені, покриті мохом і лишайником. Вони зроблять водоспад яскравішим і жвавішим.
При виборі майте на увазі, що плоскі і злегка квадратні породи краще всього використовувати для водоскиду на верхній частині каскаду. Шукайте довгі і плоскі камені, які використовуйте для утворення природних звисів. Мінімум для старту - двадцять одиниць.
Насосні системи
Насосна система є завершальним моментом для вашого садового водоспаду. Хороший насос дозволяє викачати воду зі ставка назад в каскад, і забезпечує кругообіг.
Для маленького водоспаду висотою до метра досить низьковольтного насосу (24В). Якщо ж ваш проект побільше - будьте готові до грандіозніших механізмів.

Як бачите, невелике планування допоможе вам швидко реалізувати проект водоспаду вашої мрії в життя.