Габіон. Огорожа з габіонів


Габіон (фр. gabion, від італ. Gabbione - велика клітка) - ящик або каркас з металевої сітки, заповнений щебенем, галькою або камінням.

Габіонні конструкції представляють собою спеціальні інженерні споруди у вигляді заповнених каменем кошиків, які виготовляються з металевої сітки подвійного кручення з шестикутними осередками, мають щільне цинкове покриття.

ОБЛАСТЬ ЗАСТОСУВАННЯ:
- Берегоукріплення;
- Армування грунтів;
- Зміцнення схилів і укосів в ландшафті;
- Захисту від каменепадів, снігових лавин, селевих потоків;
- Підпірні стіни;
- Захист підводних трубопроводів;
- Як елемент дизайну;
В даний час габіони також широко застосовуються в ландшафтному дизайні як за своїм прямим призначенням, так і в якості декоративних елементів - малих архітектурних форм - наприклад при облаштуванні терас на ділянці.
Габіонні споруди відносяться до класу гнучких і сприймають можливі осідання грунту, реагуючи на це незначними прогинами. При цьому габіон не руйнується і продовжує виконувати свою функцію. Конструкція не схильна до впливу кислот, гниття, лугів.
Термін служби не менше 25 років.
Споруди з габіонів сприятливо впливають на стан природньо-екологічної рівноваги в зоні їх зведення. Завдяки тому, що габіони накопичують частинки грунту, вони сприяють появі рослинності, являють собою унікальний будівельний матеріал для відновлення і оздоровлення ландшафтів.
Ефективність цих конструкцій з роками зростає, як в благоустрої території так і в ландшафтному дизайні.