Декоративний ставок садовий

Водойма в саду створює не тільки особливий мікроклімат, є ефектним декоративним елементом. Він дуже благотворно впливає на психіку людини, дозволяє краще розслабитися, відпочиваючи біля води. Крім ставка в саду можна влаштувати струмок, застоялося, водоспад, каскад, навіть оригінальну водну композицію, що включає різноманітні водні елементи. Окремої розповіді заслуговують на водні і прибережні рослини.

Пройде якийсь час, і вам захочеться оновити вигляд вашого ставка. І тут на допомогу приходять найрізноманітніші конструкції фонтанів, декоративне підсвічування. Тільки потрібно врахувати, що рибки, які живуть у ставку, а також сортові німфєї не дуже люблять шуму фонтану і його бризок.

Взагалі, плануйте відразу, для чого ви будуєте ставок: просто як ефектний декоративний елемент; для вирощування красивих водний рослин; для розведення декоративних риб; а може бути, хочете все поєднати? У будь-якому випадку, вам потрібен кваліфіковану пораду. Наприклад, для розведення коропів коі потрібна глибина ставка не менше 90 см, для збереження більшості водних рослин на зимівлю, потрібен не промерзающий до дна ставок. І головне, вам потрібно точно знати, які механізми знадобляться для підтримки ставка в стані, придатному для вирощування риб і, наприклад, рідкісних сортів німфей (водних лілій).