Інтер'єр. Камінь у ванній кімнаті.

 Природний камінь в інтерєрі ванної кімнати

Звернемося, мало не до самого відвідуваного приміщенню в будинку до ванної кімнати. Облицювавши стіни ванної кімнати плиткою з природного каменю, ми перетворюємо її в храм чистоти і здоровя.

На поверхні натурального каменю мікроорганізми не «приживаються», і можна на довго забути про дрібне косметичному ремонті. Якщо ми обробити стіни і підлогу гранітом або облицюємо мармуром, то зможемо перетворити нашу ванну кімнату в елітну, просто казково красиву купальню.

У натурального каменю досить багата палітра кольорів і красиві природні візерунки, що додасть певний благородство і аристократизм обробці і підкреслить тонкий смак господаря. Адже природа створювала ці унікальні візерунки на камені протягом багатьох століть.
У ванній кімнаті звичайно для облицювання стін і підлоги, нерідко, використовують мармурову і гранітну плитку. При облицюванні стін можна застосовувати обидва типи плитки, а от для підлоги переважніше мармурова плитка. Це пояснюється турботою про безпеку людини, оскільки мокрий відполірований граніт являє собою дуже слизьку поверхню.

Мармурова плитка володіє пористою структурою, і підлога з мармуру при попаданні на нього води буде не такими слизьким, як стать з граніту. Типорозміри плиток стандартні і мають широкий ряд від 300 × 300 до 600 × 600 мм. Товщина таких плиток коливається від 10 мм до 30 мм.
Натуральна плитка укладається подібно звичайної плитки з керамограніта. Причому, можна використовувати різнопланову фактуру плитки. Вона може бути колотої, термообработанной, бучардированной, шліфованої, полірованої. Плитки з природного матеріалу певної породи, навіть здобуті на одному камяному карєрі, можуть відрізнятися за кольором. Ці нюанси слід враховувати, набуваючи плитку з натурального каменю, оскільки колірні розбіжності навіть в одній партії будуть неминучі.

Так само, вибираючи плитку для ванної, потрібно памятати, що при тривалому взаємодії з водою, колір матеріалу може помінятися. Це найчастіше стосується мармуру, так як він більшою мірою неоднорідний і пористий.Природно, що до ванної кімнати, виконаної з природного натурального каменю, необхідний особливий індивідуальний догляд. Процес цей нескладний і нетрудомісткий, але спеціальні засоби для миття застосовувати слід.

Для чищення підлоги з мармурової плитки слід застосовувати нейтральні засоби, до складу яких входить віск. Безпрограшним варіантом при чищенні стін з граніту і мармуру буде спеціальне мило. Це мило якісно і швидко знімає з каменю утворився наліт, зберігає його колір і структуру. Плюс до всього, на камені, після миття таким милом, утворюється поверхнева плівка, що захищає його від подальшого забруднення.
В інтерєрі ванної кімнати, облицьованої природним каменем, дуже природно виглядає камяна стільниця з раковиною і обробка самої ванни камяною плиткою. Стільниця з природного каменю служитиме прикрасою кімнати, а весь ансамбль з мармуру або граніту, разом з раковиною і ванною буде вельми гармонійним і закінченим. Мармурова раковина і ванна можуть виготовлятися за спеціальним проектом з монолітної камяної брили.

В даний час натуральний камінь часто застосовують для обробки санвузла, ванної кімнати або басейну. У таких приміщеннях, з дуже високою вологістю, він абсолютно незамінний, оскільки володіє унікальною гігієнічністю і екологічністю і крім того, робить ще й бактерицидну дію.

Його поверхня не тріскається і не стирається при тривалій експлуатації. У природному камені не можуть накопичуватися шкідливі речовини, це обумовлено хімічними властивостями матеріалу.

Найістотнішим його недоліком можна вважати велику вагу. Мармур і граніт це найважчі оздоблювальні матеріали, і про це ніколи не треба забувати.

Останнім часом разом з мармуровою мозаїкою стає популярною розпис сріблом і золотом по мармуру. Дуже затребуваними і актуальними є мармур і травертин, чия поверхня штучно состарена, тобто фактура поверхні має отвори, невеликі відколи і тріщини.