Огорожа - паркан з природного каменю


Ледь звівши своє житло, людина відразу намагається убезпечити його від зовнішнього світу і захистити від чужих очей. І ось тут доводитися "поламати голову", вибираючи огородження , яке буде в повній мірі виконувати ці функції - захищати і оберігати. Та й ще прикрашати собою територію.
Стиль забор;
В першу чергу треба визначитися зі стилем огорожі. Дизайнери радять підбирати паркан, який буде відповідати головній споруді. Будинок з дерева краще за все буде виглядати в оточенні дерев'яної огорожі. Цегляним будівлям більше підійдуть цегляні огорожі або комбіновані цеглянозварні.
Будувати всю огорожу з одного і того ж матеріалу зовсім не обов'язково. Наприклад, найбільш "вразливу" частина огорожі можна зробити з найбільш міцного матеріалу, парадному в'їзду надати привабливість і естетичність, під стать дому, а кордони з прилеглими територіями намітити сіткою або легким парканчиком.


Суцільний або прозорий
Дуже важливо визначитися - глухим або "прозорим" буде ваш паркан .
Суцільний (глухий) паркан сховає від сторонніх поглядів і забезпечить усамітнення, знизить рівень шуму і зменшить запиленість всередині ділянки. Але є і недоліки: такий паркан відкидає густу тінь (що не дуже подобатися багатьом рослинам), і в цій тіньовій зоні селиться велику кількість садових шкідників: метеликів, гусениць, жуків. Крім того, суцільний паркан, що стоїть на шляху вітру, викликає різкий підйом повітряного потоку і потім його майже настільки ж різке зниження. У результаті утворюються вихори, руйнують і грунт, і зелені насадження. А відгородитися від злодіїв тільки високим глухим парканом вдасться не завжди - технології злочинного світу дозволяють подолати і такий "монументальний" бар'єр. А вибираючи "прозорий" паркан, ви зможете спостерігати і відслідковувати те, що відбувається навколо, чого не можна зробити за кам'яними глухими стінами.
Матеріали;
Найпопулярніші і широко використовувані матеріали при зведенні парканів - дерево і бетон. Другий завойовує все більшу славу в світі будівництва огорож. Також користуються попитом огородження з металу (декоративне залізо або сітка).
Самий доступний матеріал - дерево. Воно представлено у великому розмаїтті кольорів, якості, стилів і т.д. А тому дерев'яні паркани дуже поширені. Велика перевага дерев'яних матеріалів в тому, що дерево вписується практично в будь-який тип забору, воно екологічно безпечно і натурально. До мінусів дерев'яних парканів відносять гниття, розколювання і деформацію.

Найбільш міцними сьогодні вважаються металеві паркани. Але разом з цим вони і дорожче. Якщо ви вирішите звести металевий паркан, частіше за все для таких зборів застосовують алюміній і сталь. Ці паркани грають більш формальну роль і їх ставлять там, де потрібна підвищена захист. Металеві паркани дуже добре підходять для використання в них автоматичних воріт. А кований паркан у поєднанні з вишуканим ландшафтним дизайном краще всього показує респектабельність власника будинку або офісу.

Будівельний матеріал вибирається залежно від архітектурного стилю споруд і загального стилю території. Наприклад, зварне залізо підійде для цегляного будинку. Дерев'яні огорожі підійдуть для будинків у традиційному стилі, а азіатський архітектурний стиль краще сховати за "природним" парканом.Мета встановлення паркану також впливає на те, з яких матеріалів він буде. Наприклад, додати красу зможе декоративний кований паркан, а зменшити шум допоможе глуха кам'яна стіна.Для будівництва огорож підходять найрізноманітніші матеріали. І якщо правильно підійти до вибору цих матеріалів і врахувати всі фактори експлуатації огородження, можна отримати паркан, який буде радувати Вас довгі роки.Кам'яний паркан, огорожа може бути виконана з тесаного каменя правильної форми або з бутового каменя неправильної форми. У останньому випадку ряди кладки не відрізнятимуться правильністю. У будівництві паркана, звичайно використовують камені середніх розмірів, зрідка вставляючи в стіну великі камені, перекриваючі декілька рядів кладки. Хоча б з одного боку камінь повинен мати відносно рівну грань, яка і дивитиметься назовні ділянки.
Товщина кам'яної кладки не повинна бути менше 40 см. Якщо довжина огорожі перевищує 20 м, то через кожні 8-10 м зводять опорні стовпи. Подібно до цегляних і блокових стін, огорожа з природного каменя вимагає грунтовного стрічкового фундаменту. Зводять кам'яну огорожу з використанням розчину, кладки, або “досуха”; у останньому випадку товщину стін збільшують, а шви між каменями заповнюють родючою сумішшю, в яку висаджують декоративні рослини.

Іноді для зведення стін використовують дрібний гравій або гальку. Оскільки така огорожа не відрізняється міцністю, то її рідко виконують цілком з дрібних матеріалів.
Кам'яну огорожу з матеріалу, що не відрізняється великою декоративністю, обштукатурюють або облицьовували бетонною плиткою і черепицею. По верху огорожі пускають вінчаючий карниз з дорожніх плит або каменів.


Кам'яні огорожі, подібно цегляним, відрізняються довговічністю і міцністю. Для зведення огорож використовують бут,булижник, вапняк, черепашник або пісковик.
Які ж технічні вимоги на камінь бут і де його можна застосувати? Звичайно ж, декоративний природний камінь бут чудово виглядає окремими композиціями на ландшафті, в поєднанні з зеленими насадженнями, озерами та водоспадами, містками, перголами, альтанками і звичайно ж, в бутової кладці природного каменю різних підпірних стін для саду. Окрема велика тема - кладка природного каменю для декоративних огорож. Фотографій кам'яних огорож з буту багато зібрано в нашій фотогалереї - природний камінь фото. Особливо цікаво виглядає камінь бут з кованими виробами і взагалі будь-якими виробами з металу. Подібне поєднання можна назвати класичним.